DTS26W21-41PC
Mfr.Part #
DTS26W21-41PC
Description
CONN PLUG MALE 41POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Plug, Male Pins
Filter Feature :
No
Radiation Hardening :
Option :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Cable, Free Hanging
Gold
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Backshell Type :
Solid
Current Rating :
7.5A
Aviation, Marine, Military
ECCN Code :
EAR99
Orientation :
C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS26W21-41PC
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded