DTS26W21-41PA
Mfr.Part #
DTS26W21-41PA
Description
CONN PLUG MALE 41POS GOLD CRIMP
Shielded
Radiation Hardening :
Olive Drab
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Cable, Free Hanging
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
A
41
JESD-609 Code :
e4
yes
Backshell Type :
Solid
Connector Type :
Plug, Male Pins
Mixed Contacts :
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Current Rating :
7.5A
Datasheets
DTS26W21-41PA
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded