DTS26W21-41JE
Mfr.Part #
DTS26W21-41JE
Description
CONN PLUG FMALE 41POS GOLD CRIMP
Mount :
Free Hanging
Orientation :
E
Ingress Protection :
Environment Sealed
Backshell Type :
Solid
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Plug, Female Sockets
DIN Conformance :
Current Rating :
7.5A
Datasheets
DTS26W21-41JE
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded