DTS26W21-41JD
Mfr.Part #
DTS26W21-41JD
Description
CONN PLUG FMALE 41POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Shell Size - Insert :
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Orientation :
D
Free Hanging (In-Line)
Factory Lead Time :
12 Weeks
41
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Free Hanging
Current Rating :
7.5A
41
Option :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Published :
Datasheets
DTS26W21-41JD
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded