DTS26W21-41JB
Mfr.Part #
DTS26W21-41JB
Description
CONN PLUG FMALE 41POS GOLD CRIMP
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Free Hanging
ECCN Code :
EAR99
COPPER ALLOY
Option :
GENERAL PURPOSE
Orientation :
B
Aluminum
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Aviation, Marine, Military
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Datasheets
DTS26W21-41JB
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded