DTS26W21-41HN
Mfr.Part #
DTS26W21-41HN
Description
CONN PLUG MALE 41POS GOLD CRIMP
Olive Drab Cadmium
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Option :
GENERAL PURPOSE
Cadmium
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
7.5A
Connector Type :
Plug, Male Pins
Orientation :
N (Normal)
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Datasheets
DTS26W21-41HN
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded