DTS26W21-41HD
Mfr.Part #
DTS26W21-41HD
Description
CONN PLUG MALE 41POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
41
Option :
GENERAL PURPOSE
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Plug, Male Pins
Orientation :
D
Aluminium
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Datasheets
DTS26W21-41HD
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded