DTS26W21-41HC
Mfr.Part #
DTS26W21-41HC
Description
CONN PLUG MALE 41POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating :
7.5A
Olive Drab Cadmium
Option :
GENERAL PURPOSE
Mixed Contacts :
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Body Plating :
Cadmium
Factory Lead Time :
12 Weeks
Orientation :
C
Empty Shell :
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS26W21-41HC
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded