DTS26W21-41BE
Mfr.Part #
DTS26W21-41BE
Description
CONN PLUG HSG FMALE 41POS INLINE
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
E
Gender :
FEMALE
Datasheets
DTS26W21-41BE
Plug Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Chromate over Cadmium 41 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, DTS
DTS26W21-41BE Overview
DTS26W21-41BE Features
MIL-DTL-38999 Series III, DTS series
DTS26W21-41BE Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS26W21-41BE Circular Connectors applications.
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • Displaying
  • Transducer
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT