DTS26W21-41BB
Mfr.Part #
DTS26W21-41BB
Description
CONN PLG HSG FMALE 41POS INLINE
Orientation :
B
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Shielding :
Shielded
Option :
GENERAL PURPOSE
Gender :
FEMALE
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
ECCN Code :
EAR99
Chromate over Cadmium
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Datasheets
DTS26W21-41BB
Plug Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Chromate over Cadmium 41 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, DTS
DTS26W21-41BB Overview
DTS26W21-41BB Features
MIL-DTL-38999 Series III, DTS series
DTS26W21-41BB Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS26W21-41BB Circular Connectors applications.
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT