DTS26W21-39SA-LC
Mfr.Part #
DTS26W21-39SA-LC
Description
CONN PLG HSG FMALE 39POS INLINE
Product Category :
Circular Connector Housings
Contact Shape :
Circular
Connector Type :
Plug Housing
Shell Material :
Aluminum Alloy
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
For Female Sockets
MIL-DTL-38999 Series III, DTS
Contact Size :
Packaging :
Bulk
Note :
Contacts Not Included
Mount :
Free Hanging
Shell Finish :
Chromate over Cadmium
Gender :
FEMALE
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Housing Color :
Olive Drab
Contact Plating :
Insert Material :
Plastic
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Type :
Crimp
Feature :
Coupling Nut
Datasheets
DTS26W21-39SA-LC
Plug Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Chromate over Cadmium 39 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, DTS
DTS26W21-39SA-LC Overview
DTS26W21-39SA-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, DTS series
DTS26W21-39SA-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS26W21-39SA-LC Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT