DTS26W21-39PB
Mfr.Part #
DTS26W21-39PB
Description
CONN PLUG MALE 39POS GOLD CRIMP
39
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Cable, Free Hanging
Connector Type :
Plug, Male Pins
Filter Feature :
No
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Aluminum
Backshell Type :
Solid
Orientation :
B
Current Rating :
13A
Environment Resistant
Radiation Hardening :
Option :
GENERAL PURPOSE
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Body Plating :
Cadmium
Factory Lead Time :
12 Weeks
IEC Conformance :
Datasheets
DTS26W21-39PB
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded