DTS26W21-39PA
Mfr.Part #
DTS26W21-39PA
Description
CONN PLUG MALE 39POS GOLD CRIMP
Current Rating :
13A
Orientation :
A
Connector Type :
Plug, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Mount :
Cable, Free Hanging
Published :
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Datasheets
DTS26W21-39PA
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded