DTS26W21-39JE
Mfr.Part #
DTS26W21-39JE
Description
CONN PLUG FMALE 39POS GOLD CRIMP
Mount :
Free Hanging
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Orientation :
E
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Cadmium
Backshell Type :
Solid
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Current Rating :
13A
Datasheets
DTS26W21-39JE
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded