DTS26W21-39JD
Mfr.Part #
DTS26W21-39JD
Description
CONN PLUG FMALE 39POS GOLD CRIMP
Male
ECCN Code :
EAR99
Termination :
Crimp
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Current Rating :
13A
Mount :
Free Hanging
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Orientation :
D
Threaded
Factory Lead Time :
12 Weeks
Shell Size - Insert :
Connector Type :
Plug, Female Sockets
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Option :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
DTS26W21-39JD
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded