DTS26W21-39JC
Mfr.Part #
DTS26W21-39JC
Description
CONN PLUG FMALE 39POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Backshell Type :
Solid
Mount :
Free Hanging
Aviation, Marine, Military
Option :
GENERAL PURPOSE
Orientation :
C
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
REACH SVHC :
Unknown
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Current Rating :
13A
Datasheets
DTS26W21-39JC
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded