DTS26W21-39JA
Mfr.Part #
DTS26W21-39JA
Description
CONN PLUG FMALE 39POS GOLD CRIMP
HTS Code :
Backshell Type :
Solid
Current Rating :
13A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Orientation :
A
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS26W21-39JA
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded