DTS26W21-39HE
Mfr.Part #
DTS26W21-39HE
Description
CONN PLUG MALE 39POS GOLD CRIMP
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Orientation :
E
Current Rating :
13A
COPPER ALLOY
Backshell Type :
Solid
Connector Type :
Plug, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS26W21-39HE
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded