DTS26W21-39HD
Mfr.Part #
DTS26W21-39HD
Description
CONN PLUG MALE 39POS GOLD CRIMP
Current Rating :
13A
39
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Orientation :
D
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Free Hanging (In-Line)
Option :
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Aluminum
Factory Lead Time :
12 Weeks
Connector Type :
Plug, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS26W21-39HD
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded