DTS26W21-39HC
Mfr.Part #
DTS26W21-39HC
Description
CONN PLUG MALE 39POS GOLD CRIMP
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Orientation :
C
Current Rating :
13A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Empty Shell :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Contact Finish - Mating :
Gold
Option :
GENERAL PURPOSE
Connector Type :
Plug, Male Pins
MIL Conformance :
yes
ECCN Code :
EAR99
Free Hanging (In-Line)
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
COPPER ALLOY
Backshell Type :
Solid
Datasheets
DTS26W21-39HC
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded