DTS26W21-39HB
Mfr.Part #
DTS26W21-39HB
Description
CONN PLUG MALE 39POS GOLD CRIMP
Cadmium
Factory Lead Time :
12 Weeks
Connector Type :
Plug, Male Pins
IEC Conformance :
Orientation :
B
Current Rating :
13A
Termination :
Crimp
ECCN Code :
EAR99
Backshell Type :
Solid
Empty Shell :
Current Rating (Amps) :
7.5A 13A
Aluminum
Option :
GENERAL PURPOSE
50.0μin 1.27μm
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS26W21-39HB
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 39 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded