DTS26W21-39BD
Mfr.Part #
DTS26W21-39BD
Description
CONN PLUG HSG FMALE 39POS INLINE
Chromate over Cadmium
ECCN Code :
EAR99
Orientation :
D
Gender :
FEMALE
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Type :
For Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Free Hanging (In-Line)
Option :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
DTS26W21-39BD
Plug Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Chromate over Cadmium 39 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, DTS
DTS26W21-39BD Overview
DTS26W21-39BD Features
MIL-DTL-38999 Series III, DTS series
DTS26W21-39BD Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS26W21-39BD Circular Connectors applications.
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT