DTS26W21-39BC
Mfr.Part #
DTS26W21-39BC
Description
CONN PLG HSG FMALE 39POS INLINE
Type :
For Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Shell Size - Insert :
Option :
GENERAL PURPOSE
Plug Housing
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Orientation :
C
Gender :
FEMALE
Unknown
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
DTS26W21-39BC
Plug Housing Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) Chromate over Cadmium 39 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, DTS
DTS26W21-39BC Overview
DTS26W21-39BC Features
MIL-DTL-38999 Series III, DTS series
DTS26W21-39BC Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS26W21-39BC Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT