DTS26W21-16SE
Mfr.Part #
DTS26W21-16SE
Description
CONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP
Orientation :
E
Current Rating :
13A
Backshell Type :
Solid
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS26W21-16SE
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 16 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded