DTS26W21-16SD
Mfr.Part #
DTS26W21-16SD
Description
CONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
No
Option :
GENERAL PURPOSE
Orientation :
D
Crimp
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Current Rating :
13A
Male
ECCN Code :
EAR99
DIN Conformance :
Datasheets
DTS26W21-16SD
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 16 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded