DTS26W21-16SC
Mfr.Part #
DTS26W21-16SC
Description
CONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP
Current Rating :
13A
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Option :
GENERAL PURPOSE
Backshell Type :
Solid
REACH SVHC :
Unknown
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Orientation :
C
Cadmium
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS26W21-16SC
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 16 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded