DTS26W21-16SB
Mfr.Part #
DTS26W21-16SB
Description
CONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP
Cadmium
JESD-609 Code :
e4
16
Backshell Type :
Solid
Cable, Free Hanging
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
13A
Radiation Hardening :
Option :
GENERAL PURPOSE
Orientation :
B
Fastening Type :
Threaded
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS26W21-16SB
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 16 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded