DTS26W21-16JE
Mfr.Part #
DTS26W21-16JE
Description
CONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP
Current Rating :
13A
Olive Drab Cadmium
Total Number of Contacts :
Orientation :
E
IEC Conformance :
No
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Shell Size - Insert :
Backshell Type :
Solid
Mixed Contacts :
No
Free Hanging
DIN Conformance :
Empty Shell :
Crimp
MIL Conformance :
yes
16
Filter Feature :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS26W21-16JE
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 16 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded