DTS26W21-16JA
Mfr.Part #
DTS26W21-16JA
Description
CONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP
50.0μin 1.27μm
Mixed Contacts :
No
Free Hanging (In-Line)
DIN Conformance :
No
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Gender :
Male
Filter Feature :
HTS Code :
Current Rating :
13A
COPPER ALLOY
IEC Conformance :
Empty Shell :
Non-RoHS Compliant
MIL Conformance :
yes
Crimp
Backshell Type :
Solid
Orientation :
A
Unknown
Factory Lead Time :
12 Weeks
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Total Number of Contacts :
16
Datasheets
DTS26W21-16JA
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 16 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded