DTS26W21-11SB
Mfr.Part #
DTS26W21-11SB
Description
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
Orientation :
B
No
Option :
GENERAL PURPOSE
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Thermoplastic
JESD-609 Code :
e4
Current Rating :
23A
50.0μin 1.27μm
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
DTS26W21-11SB
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded