DTS26W21-11SA
Mfr.Part #
DTS26W21-11SA
Description
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
12 Weeks
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Backshell Type :
Solid
JESD-609 Code :
e4
Current Rating :
23A
Mount :
Cable, Free Hanging
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
Datasheets
DTS26W21-11SA
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded