DTS26W21-11PC
Mfr.Part #
DTS26W21-11PC
Description
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
Aluminium
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Thermoplastic
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
23A
Orientation :
C
Aluminum
Option :
GENERAL PURPOSE
Backshell Type :
Solid
Factory Lead Time :
12 Weeks
DIN Conformance :
Connector Type :
Plug, Male Pins
Datasheets
DTS26W21-11PC
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded