DTS26W21-11PB
Mfr.Part #
DTS26W21-11PB
Description
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Published :
ECCN Code :
EAR99
REACH SVHC :
Unknown
Option :
GENERAL PURPOSE
Orientation :
B
Male
Factory Lead Time :
12 Weeks
Connector Type :
Plug, Male Pins
IEC Conformance :
Body Plating :
Cadmium
COPPER ALLOY
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e4
Current Rating :
23A
Datasheets
DTS26W21-11PB
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded