DTS26W21-11JD
Mfr.Part #
DTS26W21-11JD
Description
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Olive Drab
Option :
GENERAL PURPOSE
Aviation, Marine, Military
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Current Rating :
23A
ECCN Code :
EAR99
Orientation :
D
Datasheets
DTS26W21-11JD
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded