DTS26W21-11JC
Mfr.Part #
DTS26W21-11JC
Description
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
Crimp
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Olive Drab
Option :
GENERAL PURPOSE
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Aviation, Marine, Military
Backshell Type :
Solid
Current Rating :
23A
Orientation :
C
Environment Resistant
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Datasheets
DTS26W21-11JC
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded