DTS26W21-11HD
Mfr.Part #
DTS26W21-11HD
Description
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
D
Mixed Contacts :
ECCN Code :
EAR99
Option :
GENERAL PURPOSE
Shielded
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Current Rating :
23A
Connector Type :
Plug, Male Pins
Datasheets
DTS26W21-11HD
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded