DTS26W21-11HC
Mfr.Part #
DTS26W21-11HC
Description
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Plug, Male Pins
Male
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
No
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
C
Published :
Option :
GENERAL PURPOSE
Backshell Type :
Solid
Current Rating :
23A
Datasheets
DTS26W21-11HC
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded