DTS26W19-32HN
Mfr.Part #
DTS26W19-32HN
Description
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Backshell Type :
Solid
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
7.5A
Orientation :
N (Normal)
Environment Resistant
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Connector Type :
Plug, Male Pins
Datasheets
DTS26W19-32HN
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded