DTS26W19-32HA
Mfr.Part #
DTS26W19-32HA
Description
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Connector Type :
Plug, Male Pins
No
Contact Finish - Mating :
Gold
Orientation :
A
Termination :
Gender :
Male
Bulk
Body Plating :
Cadmium
DIN Conformance :
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Backshell Type :
Solid
Total Number of Contacts :
32
Current Rating :
7.5A
Ingress Protection :
Environment Sealed
HTS Code :
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Body Material :
Aluminium
Contact Material :
COPPER ALLOY
Insert Material :
Thermoplastic
Shell Material :
Aluminum
Color :
Olive Drab
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Published :
Applications :
Aviation, Marine, Military
Datasheets
DTS26W19-32HA
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded