DTS26W19-11BA
Mfr.Part #
DTS26W19-11BA
Description
CONN PLG HSG FMALE 11POS INLINE
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Number of Contacts :
No
Backshell Type :
Solid
Mixed Contacts :
No
Published :
Gender :
FEMALE
HTS Code :
Shell Size :
19
yes
Plating - Body :
Cadmium
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Datasheets
DTS26W19-11BA
Circular, Crimp, Plug ALUMINUM ALLOY Bulk Threaded
DTS26W19-11BA Overview
DTS26W19-11BA Features
DTS26W19-11BA Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W19-11BA Circular Connectors applications.
  • Audio/Video devices
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT