DTS26W17-26SD-LC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DTS26W17-26SD-LC
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN PLG HSG FMALE 26POS INLINE
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Plating - Body :
Cadmium
ECCN Code :
EAR99
Contact Plating :
Gold
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
REACH SVHC :
Unknown
Body Material :
Aluminium
Ratings :
Environment Resistant
Mount :
Free Hanging
Feature :
Shielded
Published :
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Number of Contacts :
26
Fastening Type :
Threaded
Gender :
Receptacle
Datasheets
DTS26W17-26SD-LC
Circular, Crimp, Plug Bulk Threaded
DTS26W17-26SD-LC Overview
DTS26W17-26SD-LC Features
DTS26W17-26SD-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W17-26SD-LC Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT