DTS26W17-26PD-LC
Mfr.Part #
DTS26W17-26PD-LC
Description
CONN PLUG HSG MALE 26POS INLINE
Product Category :
Circular Connector Housings
Plating - Body :
Environment Resistant
Feature :
Mount :
Free Hanging
HTS Code :
Number of Contacts :
Connector Type :
Circular, Crimp, Plug
Gender :
Receptacle
Body Material :
Aluminium
Contact Plating :
Datasheets
DTS26W17-26PD-LC
Circular, Crimp, Plug Bulk Threaded
DTS26W17-26PD-LC Overview
DTS26W17-26PD-LC Features
DTS26W17-26PD-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity / Deutsch
DTS26W17-26PD-LC Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT