DTS26W17-26JB
Mfr.Part #
DTS26W17-26JB
Description
CONN PLUG FMALE 26POS GOLD CRIMP
Shielded
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Current Rating :
7.5A
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Aluminium
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
B
1 (Unlimited)
Option :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
DTS26W17-26JB
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 26 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Threaded