DTS26W17-26HN
Mfr.Part #
DTS26W17-26HN
Description
CONN PLUG MALE 26POS GOLD CRIMP
Bulk
Option :
GENERAL PURPOSE
Solid
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating :
7.5A
Shielded
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Olive Drab Cadmium
Factory Lead Time :
12 Weeks
Orientation :
N (Normal)
Datasheets
DTS26W17-26HN
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 26 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded