DTS26W15-18JE
Mfr.Part #
DTS26W15-18JE
Description
CONN PLUG FMALE 18POS GOLD CRIMP
Current Rating :
7.5A
50.0μin 1.27μm
Backshell Type :
Solid
Orientation :
E
Shell Size - Insert :
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS26W15-18JE
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 18 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded