DTS26W15-18JD
Mfr.Part #
DTS26W15-18JD
Description
CONN PLUG FMALE 18POS GOLD CRIMP
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Option :
GENERAL PURPOSE
Gender :
Male
ECCN Code :
EAR99
Orientation :
D
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Aluminum
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Datasheets
DTS26W15-18JD
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 18 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded