DTS26W15-18JC
Mfr.Part #
DTS26W15-18JC
Description
CONN PLUG FMALE 18POS GOLD CRIMP
Orientation :
C
Current Rating :
7.5A
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Environment Sealed
Backshell Type :
Solid
18
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Option :
GENERAL PURPOSE
Free Hanging (In-Line)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Filter Feature :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
DTS26W15-18JC
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 18 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Threaded