DTS26W15-18HN
Mfr.Part #
DTS26W15-18HN
Description
CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Gold
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
1 (Unlimited)
Backshell Type :
Solid
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating :
7.5A
DIN Conformance :
ECCN Code :
EAR99
MIL-DTL-38999 Series III, DTS
Option :
GENERAL PURPOSE
Orientation :
N (Normal)
Thermoplastic
Environmental Characteristics :
CORROSION/ENVIRONMENT/FLUID RESISTANT
Datasheets
DTS26W15-18HN
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 18 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded