DTS26W15-18HE
Mfr.Part #
DTS26W15-18HE
Description
CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
E
Current Rating :
7.5A
Connector Type :
Plug, Male Pins
Insert Material :
Thermoplastic
Backshell Type :
Solid
Datasheets
DTS26W15-18HE
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 18 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk E Threaded