DTS26W15-18HD
Mfr.Part #
DTS26W15-18HD
Description
CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
Current Rating :
7.5A
COPPER ALLOY
Option :
GENERAL PURPOSE
Thermoplastic
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Connector Type :
Plug, Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Gold
ECCN Code :
EAR99
Orientation :
D
Datasheets
DTS26W15-18HD
Plug, Male Pins Aluminum Free Hanging (In-Line) 18 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk D Threaded